Prací koule

Napsal Bára a Jíťa (») 9. 8. 2011 v kategorii Zajímavosti, přečteno: 1070×
pic.png

Určitě jste o nich už slyšeli,jsou v TV skoro pořád.smile

Jednu jsem dostala od tchána,je to báječný pán a snaží se nám pomoci v naší snaze ušetřit.Jejich cena se pohybuje od cca 150,- kč po 1000,- kč,jaký je v nich rozdíl nevím ale snad je to jen v propagaci výrobce.Myšlenka,že nebudu muset kupovat každou chvilku pytel prášku na praní nebo velkou lahev gelu mě dost potěšila.Jen si nejsem jistá,jestli tohle je ten správný směr s požadovaným efektem.Hledala jsem na internetu nějaké odezvy na jejich fungování ale moc jsem toho nenašla,nic neříkající upoutávky a něco málo negativních komentářů,pozitivní se mi nepodařilo najít.Tak jsem se rozhodla vyzkoušet tuto revoluční novinku.Po přečtení návodu jsem se přesně držela napsaného postupu,přesto jsem zůstala dost skeptická.Představa,že se prádlo vypere bez pracího prášku nebo gelu se mi nezdá moc pravdivá ale co,začnu s něčím lehčím,dětské prádlo,jen s drobnými flíčky od prachu a většinou vše světlé.Přidala jsem kapkuk aviváže,jen tak pro vůni.Nesmím zapomenout,jen krátký prací proces s nižší teplotou.Prádlo je v bubnu,ještě kouli,zavřít a jedeme - za hodinku budu vidět výsledek.

Jeden z mnoha popisků ze zadní strany obalu

CLEAN BALLZ nevypouští do odpadu nebezpečné fosfáty a chemikálie. Nepotřebuje prací prostředek a neničíte tím životní prostředí. Při běžných pracích prášcích můžou fosfáty a chemikálie zůstávat v oblečení a můžou např. dráždit pokožku, Vaše oblečení může být vyblednuté a látka poničená, což přináší další náklady spojené s praním. Navíc jedna dávka pracího prostředku vydrží jen na jednu várku prádla, oproti jedné prací kouli CLEAN BALLZ, která vydrží až 1000 použití, což v praxi znamená cca 4 roky praní prakticky ZDARMA

Ušetříte desetitisíce na pracích prostředcích. Prací koule CLEAN BALLZ je opravdu pohodlnou volbou, jednoduchá na údržbu a nemá vliv na to, jak funguje Vaše pračka. Můžete používat svůj obvyklý prací program i teplotu vody. Je vyrobena z pružného materiálu a při pohybu v pračce nevydává žádné nepříjemné zvuky.

Hodinka utekla ani nevím jak a tak jsem se pustila do prohlídky čerstvě vypraného prádla.Celá natěšená,se skvělím pocitem - jak jsem teď nejen ušetřila ale navíc ochránila životní prostředí,zírám na první tričko.Vonělo,bílé bylo ale ty flíčky,které si dcera udělala od toho,jak upadla na chodbě paneláku,tam zůstali.No nic,třeba tam bylo něco mastného,mohla jsem to líp prohlédnout. Další kousek vypadal čistě ale pak jsem vytáhla bavlněné kraťásky a ačkoliv nebyli špinavé,spíš propocené,byli na nich fleky,které tam před tím nebyli.Tak kde jsem co udělala špatně?Ještě pár kousků bylo spíš jen mokrých a navoněných od aviváže,než vypraných.Vzala jsem tričko,lehce ho přetřela mýdlem a ejhle,fleky zmizeli jako mávnutím kouzelného proutku.Zato ty flíčky na kraťasech zůstali,tady bude muset zapracovat něco silnějšího,jsou to oblíbené kalhotky,tak je přece nenechám umazané.V rychlosti jsem ještě přeprala těch pár hadříků,šoupla je do pračky aby se pořádně odmáchali a spokojená s jejich čistotou jsem je pověsila na balkon.

Sečteno a podtrženo:

Nejen že jsem nejspíš nic neušetřila,ještě jsem zastoupila automatickou pračku a automaticky jsem to vyprala v ruce,spotřebovala jsem víc vody než běžně na jedno praní a tímto vším se přidávám k negativním komentářům,které jsem brala vážně jen z půlky.

Chci ušetřit přírodu,své peníze a oblékat se do prádla čistého a s pocitem,že nebudu mít já nebo některý z členů mé rodiny reakci nebo alergii na některý z pracích prostředků,které použiji ale také se nechci nechat jen tak tahat za nos.Zatím jsem více přesvědčená o tom,že je to jen lákadlo na peníze.Nikdo mi nevymluví,že koncerny na výrobu pracích prostředků jsou v klidu když se jim na trh dostala taková věc,která by je dokonale odsoudila k zániku.Naftaři taky pořád bohatnou a maj nohy na stole ačkoliv už jsou vyrobená a vyzkoušená auta na vodík.

Pokud někdo z vás ví,kde jsem udělala chybu při praní s tímto genálním vynálezem,dejte mi vědět,moc ráda bych to věděla a pokud váš návod bude fungovat,uznám,že jsem prostě pitomá a neumím s tím zacházet.

(pst... ale mému tchánovi nic neříkejte,nechci mu kazit radost.Děkuji,J.)  smile smile


Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Anetka z IP 2a00:1028:83ca:*** | 1.10.2015 09:42
Na koleji jsme žádné takové vymoženosti neměli. Museli jsme se postarat jinak, všechno vozit z domova nebo prát ručně a potom přehodit přes židli www.primazidle.cz/


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a třináct